piątek, 23 czerwca 2017

działka

Witajcie!


Dzisiaj dla odmiany tematy działkowe. Pomiędzy praca, obowiązkami domowymi, a remontem znaleźliśmy czas na pielęgnację ogrodu. Co roku obiecuję sobie, że już nic nie będę robiła na działce teściowej ale oczywiście nie mogę wysiedzieć na tyłku i zawsze coś dosadzę, po plewię itp.  
Temat własnego domku oczywiście jest dalej aktualny. Wybraliśmy projekt, a nawet mamy już prawie pozwolenie na budowę :)Niestety względy finansowe odsuwają wizję własnego domku na wsi w bardzo odległą przyszłość. 
Przy pomocy projektanta stworzyliśmy jak na nasze możliwości idealny domek. Nie za duży nie za mały dla nas w sam raz :)
Uwielbiam prace w ogrodzie. Patrzeć jak z roku na rok kwiaty są coraz bujniejsze, piękniejsze. Mam wielką słabość do różnego rodzaju zimozielonych drzewek. Sama staram się je rozmnażać. Cieszę się, że nie przymarzają przez zimę a na wiosnę mają zdrowe przyrosty. Ogród wymaga wiele czasu, wiedzy, doświadczenia. Ciężko jest to wszystko utrzymać w ryzach gdy nie bywamy tam regularnie. Dlatego gdy tylko przyjeżdżamy na weekendy próbuję nadrobić zaległości. Cudownie jest usiąść wśród zadbanej zieleni, posłuchać śpiewu ptaków, poczuć zapach skoszonej trawy i słyszeć śmiech dzieci radośnie bawiących się na podwórku :)

pozdrawiam5 komentarzy:

 1. Też marzę o własnym domku z ogródkiem. Ogródek wymaga bardzo dużo pracy ale potem odwdzięcza się swoim wyglądem

  OdpowiedzUsuń
 2. No to świetnie! Też lubię pracować w ogrodzie :) Pielenie jest najgorsze, ale fajnie potem zrywać warzywka lub zachwycać się kwiatami dzięki własnej pracy.
  Powodzenia z domkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogródek zaczyna wyglądać jak taki katalogowy. Jak dla mnie super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uprawa ogrodu, a potem relaks w nim, pomiędzy kwiatami wyhodowanymi i wypielęgnowanymi własnymi rękami to coś wspaniałego ;) Ale dbanie o ogród wymaga zaangażowania, chwasty nie śpią :D niestety. Życzę jak najszybszej realizacji marzeń domowych :) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również jestem ogrodomaniaczką i już nie mogę doczekać się możliwości zagospodarowania ogrodu na naszej działce przy naszym domku :)

  OdpowiedzUsuń